• חפשו אותנו גם ב:
מועדון המתאבדים
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

מועדון המתאבדים

פרשת הרפתקות קצרה בשלושה פרקים המתרחשת בלונדון ובפריז.
גיבורה, הנסיך פלוריצל איש בוהמיה, המבקר באנגליה עם שלישו הנאמן הקולונל ג'רלדין, מסתבך שם בשערוריית רציחות ושם לו למטרה להעניש את האשם בהן.
עוד יצירת נואר ויקטוריאנית מענגת פרי עטו של מחבר ד"ר ג'קיל ומר הייד (עם עובד 1996), אי המטמון וסיפורים מים הדרום (עם עובד, ספריה לעם 1995).

רוברט לואי סטיבנסון

רוברט לואי סטיבנסון

רוברט לואי סטיבנסון (1894-1850) נולד באדינבורו למשפחת מהנדסים אדוקים. ויתר על הדת כבר בשלב מוקדם, אולם החינוך הדתי הוסיף להשפיע עליו. החל את לימודיו כמהנדס, כמסורת המשפחה, אולם החליף במהרה את מקצועו לעריכת-דין. סטיבנסון היה חולה מילדות, אך נאבק על ניהול חיים מלאים. בגלל מחלת הריאות שלו ערך מסעות בים בארצות מערב אירופה, לבקש לה מרפא, ואת רשמיו תיאר בספרים אחדים. בשנת 1897 הפליג לקליפורניה ונשא לו שם לאשה את פאני אוסבורן, שהתאהב בה באחד מביקוריו בצרפת, והם שבו לאנגליה. מחלתו הלכה והחמירה וכדי לחיות באקלים חם יותר יצאה המשפחה לאיי ים הדרום והשתקעה בסמואה והם אף בנו להם שם אחוזה. בריאותו אמנם הוטבה שם, אך ב-1894 לקה בשטף דם במוח ומת. סטיבנסון היה סופר פורה שמעטים כמוהו ויבולו הספרותי עשיר ומגוון ביותר. ספריו של סטיבנסון רווים באימה, ועומקם הפסיכולוגי גרם להם לנחול הצלחה רבה במהלך חייו ולאחר מותו. הרומן הקצר והידוע שלו המקרה המוזר של ד"ר ג'קיל ומר הייד שהופיע בעם עובד דן באישיותו המפוצלת של רופא חביב ההופך למפלצת. רבים מספריו תורגמו ללשונות זרות. מן הידועים ביותר שבהם הוא "אי המטמון" שתורגם לעברית יותר מפעם אחת.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

פרטים אודות הספר