• חפשו אותנו גם ב:
ארץ קטנה
דיגיטלי
44
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

ארץ קטנה

השנה היא 1992. גבריאל בן העשר מתגורר עם הוריו ואחותו בשכונה של זרים ודיפלומטים בעיר הבירה של בורונדי. אביו הוא יזם צרפתי שהגיע לאפריקה כסטודנט, ואילו אימו היא בת רואנדה יפה ואלגנטית. בזמן שגבריאל משחק עם חבריו במכונית נטושה שהפכה לממלכה פרטית, תושבי העיר מתכוננים בהתרגשות לבחירות הדמוקרטיות הראשונות.
גבריאל מתקשה להבין מדוע דווקא עכשיו אימו מחליטה לעזוב את הבית. כשהנשיא הנבחר נרצח, המדינה מידרדרת לכאוס המהדהד את המתרחש ברואנדה. גבריאל אמנם מנסה לדבוק בכל מאודו בשגרה ולחלום על היום שבו הוריו ישובו לחיות יחד, אך לבסוף מגיע הרגע שבו הוא מבין שגם עליו נגזר לבחור צד.
עכשיו גבריאל בן 33. הוא חי באירופה, אבל לא מוצא טעם בחייו עד שהוא מקבל בשורה המשכנעת אותו לנסוע לבורונדי.
ארץ קטנה הוא רומן התבגרות רב־עוצמה הפורט על כל מנעד הרגשות. כאחד הבודדים שנכתבו על רקע ההיסטוריה המודרנית של מרכז אפריקה, הקריאה בו מהווה הזדמנות מאלפת להתוודע לאחד הסכסוכים המרים בעת החדשה.
הספר יצא לאור בשנת 2016 לקול תרועות המבקרים, גרף פרסים ספרותיים חשובים והיה לרב־מכר גדול המתורגם בימים אלו לעשרות שפות.

גאל פיי

גאל פיי

גאֵָל פיָי, יליד בורונדי, התבסס על אלמנטים ביוגרפיים מחייו. הוא מתגורר כיום בצרפת ובמקביל לעיסוקו בכתיבה מנהל קריירה משגשגת כראפר.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

גבי לוין 13-11-2017

"ארץ קטנה" של גאל פיי: שיר הראפ על רצח העם ברואנדה נהפך לספר מצליח - ריאיון

הארץ גלריה

עמיחי שלו 27-12-2017

שנאה ללא תשובה

זו ספרות פוסט-קולוניאליסטית במיטבה. היא מאירה באור אפל אזור שכוח מבחינת המערב הניאו-ליברלי, מרימה את השמיכה וחושפת את הפלצות שבדרך כלל נארזת לכדי אייטם טלוויזיוני מהוקצע או סתם נתונים הצולחים את רוביקון החדשות העולמי. [...] אפשר לראות בספר סיפור התבגרות מאוד מהוקצע ונאמן ככל יכולתו לקווי המתאר של סיפורי התבגרות בעידן הגלובלי, אבל כזה שבכל זאת נושא עמו ערך מוסף, בזכות הפניית הזרקור לאחד המקומות שותתי הדם בעולם ולאחת ההתפרצויות האלימות הלאומיות המחרידות ביותר אי פעם. אבל גם בזכות אותו הומור מריר-מתוק שמגיח לעיתים ואותן סצנות דרמטיות חזקות ובלתי נשכחות.

מקור ראשון שבת

אבירמה גולן 17-01-2018

"ארץ קטנה": רומן סוחף על הג'נוסייד ברואנדה מבעד לעיניו של ילד

גאל פיי מתאר ברומן קורע לב את רצח העם ברואנדה מנקודת מבטו של ילד שילדותו התרסקה. זהו ספר חשוב וחיוני המלמד על אנושיות, ענווה ואהבת מולדת [...] יש ספרים שלא משנה אם הם טובים מאוד או טובים מספיק — עצם קיומם בעולם חשוב ואפילו חיוני. "ארץ קטנה" של גאל פיי הוא אחד מהם, והוא אפילו כתוב טוב, סוחף וקורע לב בעדינות תרבותית מרשימה, כמו השירים של פיי ובמיוחד השיר הנהדר שממנו נגזר שם הספר הזה, "ארץ קטנה". מעבר לכל אלה, קוראי העברית חייבים לקרוא את הספר הזה מסיבות שיפורטו בהמשך.

https://www.haaretz.co.il/literature/prose/.premium-REVIEW-1.5728643

פרטים אודות הספר