• חפשו אותנו גם ב:
המורה לעברית
דיגיטלי
44
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

המורה לעברית

מחבר:
הוצאה: חרגול

אילנה, מרים ואפרת, שלוש נשים שהיגרו או שילדיהן היגרו לארצות־הברית, נקלעות למשבר ומחליטות לנקוט בצעד קיצוני כדי להיחלץ ממנו. זהו ספר על מרחקים - בין בני זוג, בין הורים לילדים, בין ילדוּת ישראלית לבגרוּת אמריקאית, ובין ישראל של פעם וישראל של היום.

אילנה, מורה ותיקה בקולג', יוצאת למאבק מקצועי ופוליטי כדי להגן על מפעל חייה כאשר מגיע לאוניברסיטה פרופסור צעיר שמתגלה כאויב מסוכן. מרים, שבנה היגר לארצות־הברית והשתקע בה, מבינה שאם לא תכפה עליו ביקור, היא לעולם לא תזכה להכיר את הנכד שנולד לה. אפרת, ישראלית החיה בקליפורניה, נחושה לעזור לבתה הסובלת מקשיים חברתיים. היא מתחילה לעקוב אחרי בתה ברשתות החברתיות, ובדרך חוצה לא מעט קווים אסורים.

בכתיבתה המדויקת והחכמה, המשלבת הומור ואירוניה עם רגישות רבה לדמויות ולמניעיהן, מעודדת מאיה ערד את הגיבורות שלה לפעול, להתמודד עם המרחקים שנפערים בחייהן, וללמוד מתוך הכישלון כיצד להשתנות ולהתבגר.
ספריה הקודמים ובהם מקום אחר ועיר זרה, שבע מידות רעות, אמן הסיפור הקצר, חשד לשיטיון, העלמה מקזאן ומאחורי ההר, היו לרבי מכר וזכו לשבחי הביקורת.

מאיה ערד

מאיה ערד

מאיה ערד נולדה בראשון לציון בינואר 1971 להוריה טובה ויוסף ערד. גדלה והתחנכה בקיבוץ נחל עוז ובראשון לציון. לאחר לימודי יסוד ותיכון בראשון לציון התגייסה לצה"ל ושירתה במדור הסברה של חיל החינוך, בו פגשה את רויאל נץ. מאיה למדה בלשנות ולימודים קלאסיים לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב ובלשנות לדוקטורט באוניברסיטת לונדון. לימדה באוניברסיטאות שונות, ביניהן הארוורד, ז'נבה וסנקט-פטרבורג. ספרה "מקום אחר ועיר זרה" זיכה אותה בפרס משרד החינוך ליצירת ביכורים, נבחר לחמישיית המועמדים הסופית לפרס ספיר לשנת 2005 והועלה כמחזה בתיאטרון הקאמרי (בבימוי אלדד זיו ומוסיקה מאת אלון אולארצ'יק). כיום מאיה מלמדת באוניברסיטת סטנפורד. נשואה לרויאל נץ ואם לשתי בנות.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

הדס ריבק 19-03-2018

"המורה לעברית": טריפטיך ספרותי נהדר של מאיה ערד

גיבורות קובץ הנובלות "המורה לעברית" מתמודדות עם זרות, הגירה ומשפחות מעורערות, על קו התפר בין ישראל לארצות הברית. מאיה ערד שוב מפגינה חוסר רחמים ולגלוג כלפי הדמויות שטוותה, אבל הכתיבה מצוינת

הארץ ספרים

יוני ליבנה 23-03-2018

"המורה לעברית": הומור עצמי וסדיזם בקובץ הסיפורים של מאיה ערד

ynet

ערן הורוביץ 16-04-2018

אבדות קטנות: "המורה לעברית" מיטיב להציג את דמות המהגר הישראלי בארה"ב

קובץ הנובלות של מאיה ערד כולל שלושה סיפורים על גיבורות ישראליות מעבר לים. האתגרים שהן חוות מול האקדמיה, המשפחה ותרבות הנוער, מוצגות אמנם מנקודת מבט של מהגרת, אבל כוללים רגשות וסיטואציות אנושיות שמייצרות חוויית קריאה ערבה

וואלה

צליל אברהם 06-06-2018

שבוע הספר 2018: מבקרים בוחרים את ספרי השנה שלהם

ערד אינה כותבת כדי להראות לנו כמה היא כותבת יפה — והיא כותבת יפה. היא לא כותבת כדי להעביר מוסר השכל, אף על פי שיש חוכמת חיים בספרות שלה. הגדולה בספר החדש שלה, "המורה לעברית" — כמו בספריה האחרים — היא בדמויות. דמויות קשות, מתייסרות, מרגיזות, שנידונו להשתנות אך לא להשתנות לעולם. "המורה לעברית" הוא ספר גדול כי הוא נכתב על ידי סופרת שמכירה היטב, מקרוב, לפרטי הפרטים הקטנים והמכוערים, הסוערים והסודיים, את הדבר שהוא בעצם לב הספרות — נפש האדם.

הארץ ספרים

פרטים אודות הספר