• חפשו אותנו גם ב:
קליפת אגוז
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

קליפת אגוז

הוצאה: עם עובד

"איך ייתכן, שאני, שאפילו צעיר אינני, שאפילו אתמול לא נולדתי, יכול לדעת דברים רבים כל כך, או לפחות לדעת מספיק, כדי לטעות כל כך? יש לי מקורות משלי, אני מאזין." טרודי בגדה בבעלה ג'ון, וכעת היא חיה בלונדון עם אחיו קלוד, לשניים יש תכנית זדונית, אך הם אינם יודעים שלמזימתם יש עֵד: העובּר שברחמה של טרודי. מנקודת מבטו של זה נחשף אט־אט העולם החיצוני במלוא מורכבותו, מתווך דרך שברי שיחות ותסכיתי רדיו אקראיים: רגשות סותרים, שקרים ויצרים, עוולות ואסונות טבע, ויותר מכול תלות איומה, חונקת – של העובּר באִמו, של האב באֵם, של קושרי הקשר זה בזה, של אדם בזולתו. האם ביכולתו של עובר חסר אונים להטות את העלילה? בספר חדש, מענג ומבריק, איאן מקיואן, זוכה פרס בּוּקר על ספרו אמסטרדם, חורג מהמסגרת הראליסטית שהִרגיל בה את קוראיו ומפנה את מבטו החודר ושפתו העשירה לנבכי הגוף והנפש של גיבור טרגי, המלט בזעיר אנפין, המתחבט בשאלות של חיים ומוות טרם לידתו.

איאן מקיואן

איאן מקיואן

איאן מקיואן נולד באנגליה ב-1948 והתחיל לכתוב בראשית שנות השבעים. עד כה פירסם שני קובצי סיפורים קצרים ותשעה רומנים וחיבר תסריטים אחדים. יצירתו זיכתה אותו בכמה פרסים חשובים ובהם, ב-1998, פרס "בוקר" היוקרתי על ספרו אמסטרדם - עם עובד "ספריה לעם" 2000.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

קרן דותן 18-06-2017

העולם מבפנים

הכתיבה של מקיואן שרמנטית, ושומרת על צלילותה גם בגרסתה העברית, בזכות התרגום המלוטש של מיכל אלפון. כשם שהוא יודע לקרוץ לקוראיו המשכילים במיני אזכורים ספרותיים והיסטוריים, הוא גם יודע להחזיק מתח ולדחוף את הספור קדימה. מאחורי מקיואן כבר 14 רומנים – כולם אף תורגמו לעברית – שזכו להצלחה ביקורתית ומסחרית, ואין לטעות במגע ידו של מקצוען.

ישראל היום

רוית הכט 29-06-2017

"קליפת אגוז": איך נראה העולם מנקודת מבטו של עובר

ספרו של איאן מקיואן הוא רומן נפלא בזכות השפה והתרגום. וגם בזכות הגיבור, העובר־המספר, שמצליח למפות בשבילנו את הגיאוגרפיה הרגשית של האנושות

הארץ ספרים

פרטים אודות הספר

  • סוגה: סיפורת תרגום
  • דנא קוד: 3221940
  • מספר עמודים: 131
  • שפה: עברית
  • הוצאה: מאי-2017